-32%

Formowanka kieszonka LITTLE RHINO NB do 6 kg – Niebieski Ptak

43,00

Formowanka kieszonka LITTLE RHINO

Rozmiar: Newborn (NB) do ok 6 kg

Skład:

na zewnątrz: 100% bawełna

wewnątrz: bambus (80% wiskoza bambusowa, 20 % poliester)

2 w magazynie

Opis

Formowanka kieszonka LITTLE RHINO

Rozmiar: Newborn (NB) do ok 6 kg

Skład:

na zewnątrz: 100% bawełna

wewnątrz: bambus (80% wiskoza bambusowa, 20 % poliester)

Formowanka kieszonka LITTLE RHINO to doskonały wybór na dzienną drzemkę nawet bez dodatkowego wkładu.

Formowanka posiada regulację napkami w pasie oraz w pionie.

Po dołożeniu wkładu chłonnego formowanka świetnie sprawdzi się również na nocny sen.

Formowanka uszyta z mięciutkiej bawełny na zewnątrz i puchatej mieszanki wiskozy bambusowej z poliestrem wewnątrz.

Bambus jest najbardziej chłonnym materiałem, posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Chłonnością przewyższa bawełnę nawet o 60%.

Dzięki dodatku poliestru materiał długo pozostanie miękki i przyjemny w dotyku niezależnie od sposobu suszenia formowanki.

Delikatne gumki są wszyte w tunelach po bokach formowanki kieszonki, co pomaga pieluszce lepiej dostosować się do budowy dziecka i zapobiega przeciekom.

Formowanka kieszonka LITTLE RHINO jest bardzo zgrabną i dobrze leżącą pieluszką wielorazową.

Pranie i pielęgnacja:

  • można prać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza
  • nie wybielać
  • nie chlorować
  • nie prasować
  • można suszyć w suszarce kondensacyjnej z pompą ciepła

Formowanka kieszonka LITTLE RHINO została uszyta w Polsce z polskich certyfikowanych materiałów.

_______________

Formowanka

Przyjrzyjmy się pieluszkom formowankom. Czym charakteryzuje się ten rodzaj pieluszek wielorazowych? Jakie są jego zalety, a może też wady? Przeczytacie dalej 😉

Formowanka i jej charakterystyka

To rodzaj pieluszek wielorazowych, kształtem przypominający majteczki. Formowanka chłonie całą swą powierzchnią, nawet uszami, dzięki czemu formowanki są wysoce funkcjonalne.

Materiałami, z których najczęściej uszyte są formowanki to bawełna, wiskoza bambusowa, welur bambusowy, a także ich połączenia, czasami z dodatkami poliestru dla dłuższego zachowania miękkości pieluszki.

Rodzaje formowanek

Pośród formowanek wyróżnić można takie rodzaje jak:

  • formowanki typu AIO
  • formowanki-kieszonki
  • formowanki-motylki
  • formowanki z panelem PUL
  • formowanki bioderkowe

Formowanka typu AIO charakteryzuje się doszytym językiem, który często można schować do kieszonki. Ten rodzaj formowanek jest jednym z najbardziej chłonnych. Minusem takich formowanek jest długość schnięcia z racji dużej ilości warstw.

Formowanki kieszonki posiadają kieszonkę na dodatkowy wkład. Sama formowanka chłonnością wystarczy najwyżej na dzienną drzemkę, natomiast na nocny sen potrzebuje dodatkowego wkładu chłonnego.

Formowanki motylki, jak sama nazwa wskazuje, krojem przypomina motylka. Taka formowanka posiada „skrzydełka” – dodatkowe warstwy chłonnego materiału, przyszyte po bokach pieluszki, które należy rozłożyć dla wyschnięcia formowanki.

Formowanki z panelem PUL jako dodatkową zewnętrzną warstwę posiadają panel PUL, często wszyty na całej długości formowanki. Dzięki zakładce z PULu wilgoć jest lepiej rozprowadzana na całej powierzchni formowanki. Jest również skuteczną metodą w walce z przeciekaniem pieluszek.

Formowanki bioderkowe charakteryzują się tym, że posiadają zapięcie na bioderkach zamiast klasycznego. Takie formowanki mogą mieć kieszonkę na dodatkowy wkład.

Zastosowanie

Na każdy rodzaj formowanek należy ubrać dodatkową warstwę nieprzepuszczalną, na przykład gatki lub longi. Rozważyć też można opcję otulacza, jednak wówczas będzemy mieli podwójne gumki u dziecka w pachwinkach, co może wiązać się z niewygodą i odgnieceniami. Z tego powodu bardziej polecane są jednak gatki lub longi jako zewnętrzna warstwa dla pieluchowania formowankami.

Informacje dodatkowe

Producent

Rozmiar