GREEN PIELUSZKI Wkład do kieszonki Wideback TENCEL – 4 warstwy

27,00

GREEN PIELUSZKI Wkład do kieszonki Wideback TENCEL

Rozmiar: 65 x 15-10 cm (kurczliwość wkładu zależy od sposobu prania i suszenia)

Będzie pasować dla dzieci o wadze ok 4-18 kg

Skład: 3 warstwy 100% bawełna organiczna (gramatura 230 g/m^2)+ 1 warstwa 100% TENCEL

Na stanie

Opis

GREEN PIELUSZKI Wkład do kieszonki Wideback TENCEL

Długi wkład do kieszonki Wideback TENCEL 4-warstwowy poleca się dla bardzo dużo siusiających dzieci.

Stworzony specjalnie dla alergików i dzieci o wrażliwej skórze.

Dzięki ergonomicznemu kształtu wkład świetnie układa się w otulaczu i nie krępuje ruchów malucha. Poszerzona tylna część zapobiega zabrudzeniom pieluszki.

Przy tym wkład jest dość cienki i nie tworzy grubego „pakietu” na pupie malucha. Swoją chłonnością jest porównywalny do dziennych formowanek.

Rozmiar: 65 x 15-10 cm (kurczliwość wkładu zależy od sposobu prania i suszenia)

Będzie pasować dla dzieci o wadze ok 4-18 kg.

Skład: 3 warstwy 100% bawełna organiczna (gramatura 230 g/m^2)+ 1 warstwa 100% TENCEL

Wkład nie posiada burt, więc nadaje się do kieszonek.

Uwaga! GREEN PIELUSZKI Wkład do kieszonki wykurcza się po praniu o ok 5-10% w zależności od temperatury prania i metody suszenia.

Pranie:

  • prać max w 60 stopniach
  • nie stosować środków wybielających i zmiękczających
  • nie chlorować
  • można suszyć w suszarce bębnowej w niskich temperaturach

Opis materiału TENCEL:

TENCEL® jest niezastąpiony w pochłanianiu wilgoci. Włókna wchłaniają nadmiar płynu, zatrzymują w sobie po czym szybko uwalniają je do głębszych warstw wkładu chłonnego.

TENCEL® idealnie transportuje wilgoć – odpowiedzialna jest za to nanotechnologia, która wspomaga naturalne własności włókien i gwarantuje optymalny klimat dla skóry.

Materiał ten otworzył nową erę w technologii włókien. Struktura jego włókna jest tak innowacyjna i nowoczesna, że okrzyknięto go materiałem nowej generacji. Swe wyjątkowe właściwości uzyskuje dzięki nowatorskim nanofibrylom, które powodują, że tkanina jest: delikatna jak jedwab, mocna jak poliester, termoregulacyjna jak wełna, bardziej chłonna od bawełny. Jego włókno jest miękkie, delikatne, oddychające, wytrzymałe i bardzo plastyczne.

TENCEL® jest bardzo wytrzymały – nie rozciąga się i nie kurczy w wodzie. Jest najsilniejszym włóknem celulozowym po wyschnięciu, silniejszym niż bawełna lub len, a nawet bawełna po zmoczeniu. Oznacza to, że zachowa swój wygląd i właściwości nawet po wielokrotnym praniu w pralce w temperaturze 60 stopni. Jest całkowicie biodegradowalny!

Włóknista struktura nici zwiększa oddychalność tkaniny, pomaga w regulacji temperatury i uwalnianiu wilgoci. Co przyspiesza również szybkość wysychania wkładu.

TENCEL® produkowany jest z celulozy drzewnej, w większości przypadków ze specjalnie na to przeznaczonych upraw drewna eukaliptusowego. Proces produkcji wygląda podobnie jak w przypadku wiskozy, czyli włókna uzyskuje się z rozpuszczonej celulozy pulpy drzewnej. Różnicę stanowi zastosowanie ekologicznych rozwiązań w procesie mycia włókien oraz proces pętli dzięki któremu 99,5% odczynników chemicznych jest wykorzystywana ponownie.

Producentem wkładu jest polska firma Green Pieluszki.

Informacje dodatkowe

Producent