GREEN PIELUSZKI Wkładka jedwabna TENCEL – 29 cm

14,00

GREEN PIELUSZKI Wkładka jedwabna TENCEL

Skład: 2 warstwy dzianiny bawełnianej + 1 warstwa materiału TENCEL

Rozmiar: Small

Długość: 29 cm

Brak w magazynie

Opis

GREEN PIELUSZKI Wkładka jedwabna TENCEL

Wkładka uszyta została z dwóch warstw miękkiej dzianiny bawełnianej oraz 1 warstwy innowacyjnego materiału TENCEL® od pupci dzieciaka.

Może służyć jako krótki wkład chłonny albo jak bardzo chłonny booster.

Tencel nazywany jest „jedwabiem XXI wieku”. Materiał ten łączy w sobie miękkość jedwabiu, trwałość poliestru, chłonność bawełny i termoregulacyjność wełny.

Tencel nie kurczy się i świetnie rozprowadza wilgoć. Dzięki licznym zaletom materiału wkładka na długo pozostaje gładka, plastyczna i chłonna.

GREEN PIELUSZKI Wkładka jedwabna TENCEL może służyć dzieciom od 4 aż do ok 18 kg. Ergonomiczny kształt – szersza z tyłu i węższa z przodu – pozwala wygodnie włożyć wkład do otulacza.

Dzięki wkładce można wzmocnić chłonność złożonej tetry lub pieluszki AIO.

W naszym sklepie posiadamy GREEN PIELUSZKI Wkładka jedwabna w rozmiarze Small (S) o długości 29 cm. Będzie ona pasować do otulaczy wełnianych Green Pieluszki w rozmiarze Mini OS oraz OS Slim, ale również do większości otulaczy innych firm.

Pranie:

 • prać max w 60 stopniach
 • nie stosować środków wybielających i zmiękczających
 • nie chlorować
 • można suszyć w suszarce bębnowej w niskich temperaturach

  Opis materiału TENCEL:

  TENCEL® jest niezastąpiony w pochłanianiu wilgoci. Włókna wchłaniają nadmiar płynu, zatrzymują w sobie po czym szybko uwalniają je do głębszych warstw wkładu chłonnego.

  TENCEL® idealnie transportuje wilgoć – odpowiedzialna jest za to nanotechnologia, która wspomaga naturalne własności włókien i gwarantuje optymalny klimat dla skóry.

  Materiał ten otworzył nową erę w technologii włókien. Struktura jego włókna jest tak innowacyjna i nowoczesna, że okrzyknięto go materiałem nowej generacji. Swe wyjątkowe właściwości uzyskuje dzięki nowatorskim nanofibrylom, które powodują, że tkanina jest: delikatna jak jedwab, mocna jak poliester, termoregulacyjna jak wełna, bardziej chłonna od bawełny. Jego włókno jest miękkie, delikatne, oddychające, wytrzymałe i bardzo plastyczne.

  TENCEL® jest bardzo wytrzymały – nie rozciąga się i nie kurczy w wodzie. Jest najsilniejszym włóknem celulozowym po wyschnięciu, silniejszym niż bawełna lub len, a nawet bawełna po zmoczeniu. Oznacza to, że zachowa swój wygląd i właściwości nawet po wielokrotnym praniu w pralce w temperaturze 60 stopni. Jest całkowicie biodegradowalny!

  Włóknista struktura nici zwiększa oddychalność tkaniny, pomaga w regulacji temperatury i uwalnianiu wilgoci. Co przyspiesza również szybkość wysychania wkładu.

  TENCEL® produkowany jest z celulozy drzewnej, w większości przypadków ze specjalnie na to przeznaczonych upraw drewna eukaliptusowego. Proces produkcji wygląda podobnie jak w przypadku wiskozy, czyli włókna uzyskuje się z rozpuszczonej celulozy pulpy drzewnej. Różnicę stanowi zastosowanie ekologicznych rozwiązań w procesie mycia włókien oraz proces pętli dzięki któremu 99,5% odczynników chemicznych jest wykorzystywana ponownie.

  Producentem wkładki jest polska firma Green Pieluszki.

 

Informacje dodatkowe

Producent

Rozmiar

Materiał

Tencel