Lanolina bezwodna 100 g – RODZINA EKO

19,99

Lanolina bezwodna 100 %

Jakość farmaceutyczna.

Opakowanie 100 g.

Brak w magazynie

Opis

Lanolina bezwodna 100 %

Jakość farmaceutyczna.

Opakowanie 100 g.

Lanolina jest woskiem zwierzęcym, który otrzymuje się podczas czyszczenia wełny owczej.

Lanolina z naszej oferty pochodzi od owiec, na których nie stosowano zabiegu mulesingu, jest więc mulesing-free.

Jest niezawodnym środkiem nawilżającym. Ma mnóstwo zastosowań – potrafi ukoić bolesne brodawki sutkowe na początku karmienia piersią. Nawilży suchą, podrażnioną skórę.

Ale przede wszystkim w kontekście pieluszek wielorazowych lanolina, razem z płatkami mydlanymi, jest niezawodnym środkiem do przygotowania kuracji lanolinowej:

Lanolina (inaczej wosk owczy) naturalnie zawarta jest w wełnie i między innymi dzięki niej otulacze wełniane tak dobrze „trzymają” wilgoć.

Z czasem jednak lanolina potrafi się wypłukać i potrzebna jest kuracja lanolinowa, czyli uzupełnienie zawartości lanoliny w wełnie. Brzmi skomplikowanie, natomiast niczego trudnego w takiej kuracji naprawdę nie ma. Są dwie metody lanolinowania: na zimno i na gorąco. 

Otóz, w przypadku lanolinowania na zimno bierzemy 1 łyżeczkę lanoliny i 1 łyżeczkę płatków mydlanych, wsypujemy je do jednolitrowego słoika i zalewamy niewielką ilością (ok. 1 szklanki) wrzątku.

Energicznie mieszając, czekamy, aż obie substancję ładnie się rozpuszczą i nadadzą wodzie piękny i jednolity mleczny kolor. Teraz dolewamy zimnej wody tak, aby mieć 1 l wody o temperaturze ok 30 stopni (taka nie za zimna, nie za ciepła, do której można swobodnie zanurzyć rękę).

W gotową kurację zanurzamy naszego wełniaka (gatki obracamy na lewą stronę) i zostawiamy na kilka godzin (otulacze/gatki – 3-4 godziny, longi – 7-8 godzin).

Po wynurzeniu lekko przepłukujemy pieluszkę i wygniatamy, czyli wkładamy pieluszkę między np dwoma ręcznikami i mocno uciskamy (można nawet nogami po nich pochodzić, oby nie wykręcać w rękach!)

Po tym zostaje nam tylko rozłożyć naszego wełniaka na płasko i doczekać się całkowitego wyschnięcia.

Lanolinowanie na gorąco: w gotową (zimną) kurację wkładamy wełniaka i stawiamy na malutki ogień, powoli podgrzewając wodę do 70 stopni, po czym wyłączamy ogień i zostawiamy tak jak przy lanolinowaniu na zimno. Dalej standardowo – płukanie, wygniatanie, suszenie.

 

Skład:

– 100% Lanolina bezwodna

Produkt kolekcjonerski.

Informacje dodatkowe

Producent