Otulacze wełniane

Otulacz wełniany to rodzaj nieprzepuszczalnej warstwy pieluszki, który dzięki zawartości w wełnie lanoliny nie wchłania wilgoci. Do otulacza wkładamy wybrany wkład chłonny, formowankę lub pieluchę tetrową. Otulacz wełniany, wbrew chybnym opiniom, można a nawet warto używać poprzez cały rok, niezależnie od pogody, również w okresie upałów. A wszystko dzięki cudownej termoregulacyjości wełny. Latem wełna daruje przyjemny chłód, a zimą grzeje. Zawarta w niej lanolina powoduje, iż otulacz doskonale zatrzymuje wilgoć wewnątrz pieluchy. Wełna to naturalny, oddychający materiał, który perfekcyjnie dba o pupę naszego dziecka, zmniejszając ryzyko odparzeń.

Dlaczego wełniany otulacz jest taki wyjątkowy?

Ze względu na zawartą w wełnie lanolinę, która otula poszczególne włókna wełny i odpowiada za takie właściwości jak antybakteryjność i bakteriobójczość. Skóra się nie poci, natomiast zimą – nie chłodzi. Dzięki zawartości lanoliny, mocz zostaje rozłożony na sól oraz wodę, która bardzo szybko odparowuje. Bakterie nie mają nawet chwili na namnażanie. Dodatkowo nieprzyjemny zapach zostaje zneutralizowany.

Otulacz wełniany – dlaczego warto?

W zależności od kroju otulacze wełniane sprawdzą się u dzieci o różnej budowie ciała. Wykorzystywane z wkładami chłonnymi gwarantują ochronę przed przeciekaniem, dając dziecku uczucie komfortu. Aktualnie mamy tak różnorodną kolorystykę i rodzaje wełny, że na pewno uda Ci się coś wybrać dla swojego malucha. Otulacze wykonane są z najwyższej jakości wełny zabezpieczającej przed wilgocią i jednocześnie gwarantując przewiewność. Właściwości antybakteryjne wełny pozwalają na wielokrotne używanie otulacza bez przykrych zapachów – wystarczy po użyciu otulacz przewietrzyć. Pierzemy pieluchę wówczas, gdy jest taka konieczność.

Dzięki wszystkim swym zaletom otulacze wełniane stają się coraz bardziej popularnym systemem pieluchowania wielorazowego. W naszym sklepie znajdziecie tylko sprawdzone i polecane firmy – te większe i te mniejsze, prowadzone przez mamy szyjące. Jeśli zastanawiacie się, czy konkretny otulacz będzie pasował na Wasze dziecko – śmiało piszcie, pomożemy dobrać odpowiedni krój i rozmiar.

Wełna jest cudowna i wcale nie gryzie 😉