Pieluchy tetrowe

Pieluchy tetrowe to najbardziej popularne produkty pośród artykułów dziecięcych. Są nieodzownym elementem wyprawki dla każdego noworodka. Niegdyś używane przez nasze babcie czy mamy, obecnie równie popularne. Często wybierane są przez świeżo upieczonych rodziców ze względu na ich bezpieczeństwo, atrakcyjną cenę, wszechstronne, praktyczne zastosowanie oraz wysoką jakość.

Do czego zatem można wykorzystać pieluszki tetrowe?

– Mogą służyć jako wkład do pieluszki wielorazowej, jako śliniaczek czy podręczny ręczniczek.

– Idealnie sprawdzą się do podkładania pod główkę maleństwu, które ma tendencję do ulewania. Głowa dziecka często się poci zatem łatwiej jest wymienić taką pieluszkę niż całą pościel.

– Pielucha tetrowa to idealny otulacz. Gwarantuje dziecku uspokojenie i odprężenie. Zwłaszcza najmłodsze dzieci szukają ciepła i poczucia bezpieczeństwa, przypominając sobie momenty gdy mamy nosiły je jeszcze pod sercem.

– Chroni niemowlę przed uczuleniem podczas kontaktu z naszymi ubraniami. Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Podczas odbijania niemowlęcia warto położyć taką pieluszkę na ramieniu, aby dziecko nie miało bezpośredniej styczności z naszą odzieżą, jednocześnie chroni ona ubranie przed ulaniem bezpośrednio na Nas.

– W pierwszych miesiącach życia dziecka warto kłaść pieluszkę tetrową na dno wanienki podczas wieczornych kąpieli. Dzięki niej dziecko nie ma bezpośredniej styczności z tworzywem sztucznym z którego wyprodukowana jest wanienka, jednocześnie taka pieluszka jest bardziej higieniczna niż popularna gąbka dołączana do zestawu z wanienką.

– Można ją zabrać praktycznie wszędzie ze sobą. Nie zajmuje dużo miejsca a jej uniwersalne zastosowanie często okazuje się pomocne poza domem, na przykład podczas wizyt u lekarza, gdy dziecko trzeba położyć na wadze czy przewijaku.

Pieluszki tetrowe są przewiewne, szybko schnące, naturalne, bardzo dobrze chłoną wilgoć. Nie podrażniają delikatnej skóry dziecka i nie wywołują u niego alergii. Są praktycznie niezniszczalne – można je prać w wysokich temperaturach, nie obawiając się o ich uszkodzenie. Dodatkowo są bardzo łatwe w prasowaniu, jednak należy pamiętać iż podczas prasowania obniżamy jej chłonność. Jeżeli stosujesz pieluchy tetrowe jako wkład do pieluszki wielorazowej – nie powinnaś go prasować.  Takie pieluszki mają szereg zastosowań i są niezbędne podczas pielęgnacji niemowlaka. Miękkość i delikatność w dotyku to cechy rozpoznawcze pieluszek tetrowych.