Pieluszka AIO HEAVY MOS 4-11 kg – Boho Chic – LITTLE BIRDS DIAPERS

93,90

Pieluszka AIO HEAVY w rozmiarze Mini One Size (MOS).

Zakres wagowy: 4-11 kg (zależy od budowy dziecka)

Skład:

Warstwa zewnętrzna: 100 % PUL – poliester laminowany

Warstwa wewnętrzna: zakładki – 100 % PUL; warstwa chłonna: 70% wiskoza bambusowa, 30% bawełna organiczna GOTS

Brak w magazynie

Opis

Pieluszka AIO HEAVY w rozmiarze Mini One Size (MOS) od LITTLE BIRDS DIAPERS.

Pieluszki wielorazowe mimo tego, że wciąż przybierają na znaczeniu wśród młodych rodziców, nieraz jeszcze kojarzą się z brakiem komfortu, będąc uznawanymi za rozwiązanie niewspółczesne. już na początku warto zaznaczyć, że takie spojrzenie na rynek pieluszek wielorazowych nie jest właściwe, a na rynku tego typu produktów oferowane są pieluchy, o których wygodzie użytkowania w wychowaniu pociechy nie śniło się starszemu pokoleniu. Ponadto, czasami rozwiązania z historią mają swoją wartość i urok, szczególnie, jeśli lekko się je ulepszy. Pieluszki AIO są na to potwierdzeniem – będąc najczęściej uznawane za rozwiązanie najwygodniejsze.

Pieluszki AIO – czym jest ten produkt?

Pieluszki AIO to inaczej pieluszki „all in one”. By zrozumieć więc sens i zalety tego produktu, trzeba odwołać się do innych typów pieluszek wielokrotnego użytku dostępnych w sklepach, których pieluszki AIO są ulepszeniem. Zazwyczaj oferowane w sklepach pieluszki wielokrotnego użytku składają się z dwóch elementów, majteczek oraz wkładu, który jest wyjmowany. Ta stosunkowo i tak nieskomplikowana konstrukcja wymienionych tu produktów, w użyciu wciąż oznacza dla opiekuna borykanie się z niewygodą. Dla przykładu, wyjmowany wkład dopasowany jest do kupowanych majteczek pieluszki, przez co nie każdy wkład pasuje do każdej pieluchy. Rodzic ma z kolei szereg pieluch w domu, przez co musi zawsze poświęcić czas , by dopasować odpowiedni wkład do konkretnej pieluszki. Pieluszki AIO niwelują tą trudność. W pieluchach tego typu wkład wszyty jest na stałe do pieluszki, dzięki czemu po zabrudzeniu ładujemy do prania „całość”, pieluszkę wraz z doszytym wkładem.

Pieluszki AIO – zalety pieluch wielorazowych

Mimo tej modyfikacji, pieluszki AIO wciąż posiadają wszelkie te zalety, jakimi cechują się inne rodzaje pieluszek wielorazowego użytku. Jest to rozwiązanie z pewnością łagodniejsze dla skóry malucha, niż materiały, z których wykonane są pieluchy jednorazowe. To także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Z pieluszek tego typu skorzysta także pociecha, którego skóra nie cechuje się skłonnością do alergii, bo skóra dziecka narażona jest na więcej problemów, niż tylko alergie. Jednym z wyzwań, przed którymi staje rodzic, są na przykład odparzenia. Jednak również i temu problemowi pozwolą skutecznie zapobiegać pieluchy wielorazowego użytku, włączając w to pieluchy AIO – pieluchy wielorazowe cechuje wysoka przepuszczalność powietrza, cecha, którą trudno szukać wśród pieluch jednorazowych. Ponadto, jeśli pieluszki wielorazowe będą używane i nabywane rozsądnie, mogą okazać się, po dłuższym okresie użytkowania pieluch, rozwiązaniem tańszym, niż jednorazówki. Ostatecznie, co także ważne jest dla dziecka i opiekuna, który pragnie, by pociecha dorastało w bezpiecznym i życzliwym przyszłemu dorosłemu świecie, pieluchy wielorazowe to rozwiązanie ekologiczne. Pieluszki tego typu są biodegradowalne, a czas rozkładania się materiałów, z których są zrobione, daleki jest od setek lat, które zabierają Ziemi pieluszki jednorazowe.

Pieluszki AIO to wygoda poparta szeregiem zalet, korzystna dla dziecka, rodzica, jak i innych oraz środowiska. Widać więc, że za tego typu pieluszkami stoją prospołeczne i proekologiczne wartości, które większość opiekunow pragnie wpajać pociechom już od małego. Grzechem byłoby więc się na taki produkt nie zdecydować.

Opis Boho Chic – LITTLE BIRDS DIAPERS

Wzór: Boho Chic

Zakres wagowy: 4-11 kg (zależy od budowy dziecka)

AIO (all-in-one, wszystko w jednym) – pieluszka z zewnętrzną warstwą z PUL i warstwą chłonną, wszytą na stałe (stąd większy komfort użytkowania – nie trzeba dobierać wkładu, ale też dłuższy czas schnięcia).

Dzięki swojej budowie AIO uważa się za najbardziej łatwy system wielopieluchowania.

Rodzice często wybierają AIO dla niań, dziadków lub do złobka/przedszkola, ponieważ pieluszki tego typu najbardziej przypominają jednorazówki.

Regulacja w pionie i pasie za pomocą napek.

Na pleckach wszyta została delikatna gumka, która pozwala pieluszce idealnie dopasować się do sylwetki dziecka.

Warstwa wewnętrzna uszyta z frotki bambusowej BIRD-bamboo i dodatkowo podszyta warstwą chłonną na 2/3 długości (pozostawiając bez niej obszar plecków, dzięki czemu pieluszka nie tworzy w tym miejscu grubego pakietu)

W przedniej części pieluszka AIO posiada krótki 3-warstwowy wkład chłonny, który można złożyć według potrzeb

AIO ma wejście do kieszeni z obu stron, co jeszcze bardziej ułatwia ułożenie wkładu chłonnego lub dołożenie dodatkowych boostera dla zwiększenia chłonności, jeżeli pojawi się potrzeba.

Skład:

Warstwa zewnętrzna: 100 % PUL – poliester laminowany

Warstwa wewnętrzna: zakładki – 100 % PUL; warstwa chłonna: 70% wiskoza bambusowa, 30% bawełna organiczna GOTS

 

Zasady prania i pielęgnacji:

  • przed pierwszym założeniem pieluszkę należy wyprać i wysuszyć
  • prać należy w 40-60 stopniach na programie dla bawełny (ok 2 godzin) w proszku do białego
  • wirowanie nie powinno przekraczać 1200 obr/min
  • nie stosować płynów do prania/orzechów piorących, ręcznie robionych proszków etc.
  • przed praniem głównym należy nastawić płukanie; jeśli po praniu w wodzie widać pianę, można jeszcze raz wypłukać pieluszki
  • można suszyć w suszarce bębnowej (program delikatny) lub klasycznie

Informacje dodatkowe

Producent

Rozmiar