-31%

Pieluszka AIO HEAVY MOS 4-11 kg – Sounds of Flowers – LITTLE BIRDS DIAPERS

65,00

Pieluszka AIO HEAVY w rozmiarze Mini One Size (MOS).

Zakres wagowy: 4-11 kg (zależy od budowy dziecka)

Skład:

Warstwa zewnętrzna: 100 % PUL – poliester laminowany

Warstwa wewnętrzna: zakładki – 100 % PUL; warstwa chłonna: 70% wiskoza bambusowa, 30% bawełna organiczna GOTS

Brak w magazynie

Opis

Pieluszka AIO HEAVY w rozmiarze Mini One Size (MOS) od LITTLE BIRDS DIAPERS.

 

Opis Sounds of flowers – LITTLE BIRDS DIAPERS:

Wzór: Sounds of Flowers

Zakres wagowy: 4-11 kg (zależy od budowy dziecka)

AIO (all-in-one, wszystko w jednym) – pieluszka z zewnętrzną warstwą z PUL i warstwą chłonną, wszytą na stałe (stąd większy komfort użytkowania – nie trzeba dobierać wkładu, ale też dłuższy czas schnięcia). Dzięki swojej budowie AIO uważa się za najbardziej łatwy system wielopieluchowania. Rodzice często wybierają AIO dla niań, dziadków lub do złobka/przedszkola, ponieważ pieluszki tego typu najbardziej przypominają jednorazówki.

Regulacja w pionie i pasie za pomocą napek.

Na pleckach wszyta została delikatna gumka, która pozwala pieluszce idealnie dopasować się do sylwetki dziecka.

Warstwa wewnętrzna uszyta z frotki bambusowej BIRD-bamboo i dodatkowo podszyta warstwą chłonną na 2/3 długości (pozostawiając bez niej obszar plecków, dzięki czemu pieluszka nie tworzy w tym miejscu grubego pakietu)

W przedniej części pieluszka AIO posiada krótki 3-warstwowy wkład chłonny, który można złożyć według potrzeb

AIO ma wejście do kieszeni z obu stron, co jeszcze bardziej ułatwia ułożenie wkładu chłonnego lub dołożenie dodatkowych boostera dla zwiększenia chłonności, jeżeli pojawi się potrzeba.

Skład:

Warstwa zewnętrzna: 100 % PUL – poliester laminowany

Warstwa wewnętrzna: zakładki – 100 % PUL; warstwa chłonna: 70% wiskoza bambusowa, 30% bawełna organiczna GOTS

 

Zasady prania i pielęgnacji:

  • przed pierwszym założeniem pieluszkę należy wyprać i wysuszyć
  • prać należy w 40-60 stopniach na programie dla bawełny (ok 2 godzin) w proszku do białego
  • wirowanie nie powinno przekraczać 1200 obr/min
  • nie stosować płynów do prania/orzechów piorących, ręcznie robionych proszków etc.
  • przed praniem głównym należy nastawić płukanie; jeśli po praniu w wodzie widać pianę, można jeszcze raz wypłukać pieluszki
  • można suszyć w suszarce bębnowej (program delikatny) lub klasycznie

_________________________________________________________________________________________________

Pieluszki wielorazowe mimo tego, że wciąż zyskują na popularności wśród młodych rodziców, nieraz jeszcze kojarzą się z niewygodą, będąc uznawanymi za rozwiązanie niedzisiejsze. Już na wstępie warto zaznaczyć, że takie spojrzenie na rynek pieluszek wielorazowych nie ma nic wspólnego z prawdą, a na rynku tego typu produktów oferowane są pieluchy, o których komforcie użytkowania w wychowaniu pociechy nie śniło się starszemu pokoleniu. Ponadto, czasami rozwiązania z historią mają swoją wartość i urok, szczególnie, jeśli lekko się je udoskonali. Pieluszki AIO są na to dowodem – będąc najczęściej uznawane za rozwiązanie najwygodniejsze.

Pieluszki AIO – czym jest ten produkt?

Pieluszki AIO to inaczej pieluszki „wszystko w jednym”. By zrozumieć więc sens i walory tego produktu, trzeba odwołać się do innych typów pieluszek wielorazowych dostępnych na rynku, których pieluszki AIO są uzupełnieniem. Zazwyczaj oferowane w sklepach pieluszki wielorazowe składają się z dwóch elementów, majteczek oraz wkładu, który jest wymienny. Ta stosunkowo i tak nieskomplikowana konstrukcja wymienionych tu produktów, w użyciu wciąż oznacza dla rodzica borykanie się z niewygodą. na przykład, wyjmowany wkład dopasowany jest do kupowanych majteczek pieluszki, przez co nie każdy wkład pasuje do każdej pieluchy. Rodzic ma z kolei szereg pieluch w domu, przez co musi zawsze poświęcić czas , by dopasować odpowiedni wkład do konkretnej pieluszki. Pieluszki AIO usuwają tą trudność. W pieluchach tego typu wkład zamocowany jest na stałe do pieluszki, dzięki czemu po zabrudzeniu ładujemy do prania „całość”, pieluszkę wraz z doszytym wkładem.

Pieluszki AIO – zalety pieluch wielorazowych

Mimo tej innowacji, pieluszki AIO wciąż mają wszelkie te zalety, jakimi charakteryzują się inne rodzaje pieluszek wielorazowego użytku. Jest to rozwiązanie zdecydowanie łagodniejsze dla skóry malucha, niż tworzywa, z których zrobione są pieluchy jednorazowego użytku. To także doskonałe rozwiązanie dla alergików. Z pieluszek tego typu skorzysta także dziecko, którego skóra nie charakteryzuje się skłonnością do alergii, bo skóra dziecka narażona jest na więcej problemów, niż tylko uczulenia. Jednym z wyzwań, przed którymi staje rodzic, są dla przykładu odparzenia. Jednak również i temu problemowi pozwolą skutecznie przeciwdziałać pieluchy wielorazowe, w tym pieluchy AIO – pieluchy wielorazowe cechuje przewiewność, cecha, którą trudno szukać wśród pieluch jednorazowych. Ponadto, jeśli pieluszki wielorazowe będą używane i nabywane rozsądnie, mogą okazać się, po dłuższym okresie używania pieluch, rozwiązaniem tańszym, niż jednorazówki. Ostatecznie, co także istotne jest dla pociechy i opiekuna, który pragnie, by dziecko dorastało w bezpiecznym i przyjaznym przyszłemu dorosłemu świecie, pieluchy wielorazowe to rozwiązanie proekologiczne. Pieluszki tego typu są biodegradowalne, a czas rozkładania się materiałów, z których są zrobione, daleki jest od setek lat, które zabierają Ziemi pieluszki jednorazowe.

Pieluszki AIO to wygoda poparta szeregiem zalet, korzystna dla pociechy, opiekuna, jak i innych oraz środowiska. Widać więc, że za tego typu pieluszkami stoją prospołeczne i proekologiczne wartości, które większość rodziców chce wpajać pociechom już od maleńkości. Grzechem byłoby więc się na taki produkt nie zdecydować.

Informacje dodatkowe

Producent

Rozmiar