Pieluszka AIO HEAVY OS 6-15 kg – Puff-ball – LITTLE BIRDS DIAPERS

103,90

Pieluszka AIO HEAVY w rozmiarze One Size (OS).

Zakres wagowy: 6-15 kg (zależy od budowy dziecka)

Skład:

Warstwa zewnętrzna: 100 % PUL – poliester laminowany

Warstwa wewnętrzna: zakładki – 100 % PUL; warstwa chłonna: 70% wiskoza bambusowa, 30% bawełna organiczna GOTS

Na stanie

Opis

Pieluszka AIO HEAVY One Size (OS) od LITTLE BIRDS DIAPERS.

Pieluszki wielorazowe mimo tego, że wciąż przybierają na znaczeniu wśród młodych rodziców, niejednokrotnie jeszcze kojarzą się z niewygodą, będąc uznawanymi za rozwiązanie niewspółczesne. już na początku warto zaznaczyć, że takie spojrzenie na rynek pieluszek wielorazowych nie ma nic wspólnego z prawdą, a na rynku tego typu produktów oferowane są pieluchy, o których komforcie użytkowania w wychowaniu pociechy nie śniło się starszemu pokoleniu. Ponadto, czasami rozwiązania z historią mają swoją wartość i urok, szczególnie, jeśli lekko się je ulepszy. Pieluszki AIO są na to potwierdzeniem – będąc najczęściej uznawane za rozwiązanie najbardziej funkcjonalne.

Pieluszki AIO – czym jest ten produkt?

Pieluszki AIO to inaczej pieluszki „wszystko w jednym”. By zrozumieć więc sens i walory tego produktu, trzeba odwołać się do innych typów pieluszek wielorazowych dostępnych na rynku, których pieluszki AIO są ulepszeniem. Zazwyczaj oferowane w sklepach pieluszki wielokrotnego użytku składają się z dwóch elementów, majteczek oraz wkładu, który jest wymienny. Ta stosunkowo i tak prosta konstrukcja wymienionych tu produktów, w praktyce wciąż oznacza dla rodzica borykanie się z trudnościami. na przykład, wymienny wkład dopasowany jest do kupowanych majteczek pieluszki, przez co nie każdy wkład pasuje do każdej pieluchy. Rodzic ma z kolei dużą ilość pieluch w domu, przez co musi zawsze zadać sobie trud, by dopasować odpowiedni wkład do konkretnej pieluszki. Pieluszki AIO niwelują tą niewygodę. W pieluchach tego typu wkład wszyty jest na stałe do pieluszki, dzięki czemu po zabrudzeniu wrzucamy do prania „całość”, pieluszkę wraz z doszytym wkładem.

Pieluszki AIO – zalety pieluch wielorazowych

Mimo tej modyfikacji, pieluszki AIO nadal mają wszelkie te zalety, jakimi charakteryzują się inne rodzaje pieluszek wielorazowych. Jest to rozwiązanie z pewnością łagodniejsze dla skóry malucha, niż tworzywa, z których zrobione są pieluchy jednorazowego użytku. To także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Z pieluszek tego rodzaju skorzysta także pociecha, którego skóra nie charakteryzuje się nadwrażliwością, bo skóra malucha narażona jest na więcej problemów, niż tylko uczulenia. Jednym z zadań, przed którymi staje opiekun, są na przykład odparzenia. Jednak również i temu problemowi pozwolą skutecznie zapobiegać pieluchy wielorazowego użytku, w tym pieluchy AIO – pieluchy wielorazowe cechuje przewiewność, cecha, którą trudno szukać wśród pieluch jednorazowych. Ponadto, jeśli pieluszki wielorazowe będą używane i kupowane rozsądnie, mogą okazać się, po dłuższym okresie użytkowania pieluch, rozwiązaniem tańszym, niż jednorazówki. Ostatecznie, co także istotne jest dla dziecka i rodzica, który chce, by dziecko dorastało w bezpiecznym i przyjaznym przyszłemu dorosłemu świecie, pieluchy wielorazowe to rozwiązanie etyczne. Pieluszki tego typu są biodegradowalne, a czas rozkładania się materiałów, z których są zrobione, daleki jest od setek lat, które zabierają planecie pieluszki jednorazowe.

Pieluszki AIO to wygoda poparta szeregiem zalet, korzystna dla pociechy, rodzica, jak i innych oraz środowiska. Widać więc, że za tego typu pieluszkami stoją prospołeczne i proekologiczne wartości, które większość opiekunow pragnie wpajać pociechom już od maleńkości. Grzechem byłoby więc się na taki produkt nie zdecydować.

Opis Puff-ball – LITTLE BIRDS DIAPERS

Wzór: Puff-ball

Zakres wagowy: 6-15 kg (zależy od budowy dziecka)

AIO (all-in-one, wszystko w jednym) – pieluszka z zewnętrzną warstwą z PUL i warstwą chłonną, wszytą na stałe (stąd większy komfort użytkowania – nie trzeba dobierać wkładu, ale też dłuższy czas schnięcia).

Dzięki swojej budowie AIO uważa się za najbardziej łatwy system wielopieluchowania.

Rodzice często wybierają AIO dla niań, dziadków lub do złobka/przedszkola, ponieważ pieluszki tego typu najbardziej przypominają jednorazówki.

Regulacja w pionie i pasie za pomocą napek.

Na pleckach wszyta została delikatna gumka, która pozwala pieluszce idealnie dopasować się do sylwetki dziecka.

Warstwa wewnętrzna uszyta z frotki bambusowej BIRD-bamboo i dodatkowo podszyta warstwą chłonną na 2/3 długości (pozostawiając bez niej obszar plecków, dzięki czemu pieluszka nie tworzy w tym miejscu grubego pakietu)

W przedniej części pieluszka AIO posiada krótki 3-warstwowy wkład chłonny, który można złożyć według potrzeb

AIO ma wejście do kieszeni z obu stron, co jeszcze bardziej ułatwia ułożenie wkładu chłonnego lub dołożenie dodatkowych boostera dla zwiększenia chłonności, jeżeli pojawi się potrzeba.

Skład:

Warstwa zewnętrzna: 100 % PUL – poliester laminowany

Warstwa wewnętrzna: zakładki – 100 % PUL; warstwa chłonna: 70% wiskoza bambusowa, 30% bawełna organiczna GOTS

Zasady prania i pielęgnacji:

  • przed pierwszym założeniem pieluszkę należy wyprać i wysuszyć
  • prać należy w 40-60 stopniach na programie dla bawełny (ok 2 godzin) w proszku do białego
  • wirowanie nie powinno przekraczać 1200 obr/min
  • nie stosować płynów do prania/orzechów piorących, ręcznie robionych proszków etc.
  • przed praniem głównym należy nastawić płukanie; jeśli po praniu w wodzie widać pianę, można jeszcze raz wypłukać pieluszki
  • można suszyć w suszarce bębnowej (program delikatny) lub klasycznie

Informacje dodatkowe

Producent

Rozmiar