Pieluszka AIO HEAVY OS 6-15 kg – Sounds of Flowers – LITTLE BIRDS DIAPERS

103,90

Pieluszka AIO HEAVY w rozmiarze One Size (OS).

Zakres wagowy: 6-15 kg (zależy od budowy dziecka)

Skład:

Warstwa zewnętrzna: 100 % PUL – poliester laminowany

Warstwa wewnętrzna: zakładki – 100 % PUL; warstwa chłonna: 70% wiskoza bambusowa, 30% bawełna organiczna GOTS

Brak w magazynie

Opis

Pieluszka AIO HEAVY w rozmiarze One Size (OS) od LITTLE BIRDS DIAPERS.

Pieluszki wielorazowego użytku mimo tego, że wciąż zyskują na popularności wśród młodych rodziców, niejednokrotnie jeszcze kojarzą się z niewygodą, będąc uznawanymi za rozwiązanie niedzisiejsze. Już na wstępie warto zaznaczyć, że takie spojrzenie na rynek pieluszek wielorazowych nie jest właściwe, a na rynku tego typu produktów oferowane są pieluchy, o których wygodzie użytkowania w wychowaniu pociechy nie śniło się starszemu pokoleniu. Ponadto, czasami rozwiązania z historią mają swoją wartość i urok, szczególnie, jeśli lekko się je udoskonali. Pieluszki AIO są na to dowodem – będąc najczęściej uznawane za rozwiązanie najwygodniejsze.

Pieluszki AIO – czym jest ten produkt?

Pieluszki AIO to inaczej pieluszki „all in one”. By zrozumieć więc sens i zalety tego produktu, trzeba odwołać się do innych typów pieluszek wielokrotnego użytku dostępnych na rynku, których pieluszki AIO są uzupełnieniem. Zazwyczaj oferowane w sklepach pieluszki wielorazowe składają się z dwóch części, majteczek oraz wkładu, który jest wyjmowany. Ta stosunkowo i tak nieskomplikowana konstrukcja wymienionych tu produktów, w użyciu wciąż oznacza dla rodzica borykanie się z niedogodnościami. Dla przykładu, wymienny wkład dopasowany jest do kupowanych majteczek pieluszki, przez co nie każdy wkład pasuje do każdej pieluchy. Rodzic ma z kolei szereg pieluch w domu, przez co musi zawsze zadać sobie trud, by dopasować odpowiedni wkład do konkretnej pieluszki. Pieluszki AIO niwelują tą niewygodę. W pieluchach tego typu wkład zamocowany jest na stałe do pieluszki, dzięki czemu po zabrudzeniu wrzucamy do prania „całość”, pieluszkę wraz z doszytym wkładem.

Pieluszki AIO – zalety pieluch wielorazowych

Mimo tej modyfikacji, pieluszki AIO nadal posiadają wszelkie te zalety, jakimi cechują się inne typy pieluszek wielorazowego użytku. Jest to rozwiązanie zdecydowanie łagodniejsze dla skóry malucha, niż tworzywa, z których zrobione są pieluchy jednorazowego użytku. To także doskonałe rozwiązanie dla alergików. Z pieluszek tego typu skorzysta także pociecha, którego skóra nie cechuje się skłonnością do alergii, bo skóra malucha narażona jest na więcej problemów, niż tylko alergie. Jednym z wyzwań, przed którymi staje rodzic, są na przykład odparzenia. Jednak także i temu problemowi pozwolą skutecznie zapobiegać pieluchy wielorazowego użytku, włączając w to pieluchy AIO – pieluchy wielorazowe cechuje przewiewność, cecha, którą trudno znaleźć wśród pieluch jednorazowych. Ponadto, jeśli pieluszki wielorazowe będą używane i nabywane z rozmysłem, mogą okazać się, po dłuższym okresie używania pieluch, rozwiązaniem tańszym, niż jednorazówki. Ostatecznie, co także ważne jest dla dziecka i opiekuna, który chce, by dziecko dorastało w bezpiecznym i przyjaznym przyszłemu dorosłemu świecie, pieluchy wielorazowego użytku to rozwiązanie proekologiczne. Pieluszki tego typu są biodegradowalne, a czas rozkładania się materiałów, z których są wykonane, daleki jest od setek lat, które zabierają Ziemi pieluszki jednorazowe.

Pieluszki AIO to wygoda poparta szeregiem zalet, korzystna dla dziecka, opiekuna, jak i innych oraz środowiska. Widać więc, że za tego typu pieluszkami stoją prospołeczne i proekologiczne wartości, które większość rodziców pragnie wpajać pociechom już od małego. Grzechem byłoby więc się na taki produkt nie zdecydować.

Opis Sounds of Flowers – LITTLE BIRDS DIAPERS

Wzór: Sounds of Flowers

Zakres wagowy: 6-15 kg (zależy od budowy dziecka)

AIO (all-in-one, wszystko w jednym) – pieluszka z zewnętrzną warstwą z PUL i warstwą chłonną, wszytą na stałe (stąd większy komfort użytkowania – nie trzeba dobierać wkładu, ale też dłuższy czas schnięcia).

Dzięki swojej budowie AIO uważa się za najbardziej łatwy system wielopieluchowania.

Rodzice często wybierają AIO dla niań, dziadków lub do złobka/przedszkola, ponieważ pieluszki tego typu najbardziej przypominają jednorazówki.

Regulacja w pionie i pasie za pomocą napek.

Na pleckach wszyta została delikatna gumka, która pozwala pieluszce idealnie dopasować się do sylwetki dziecka.

Warstwa wewnętrzna uszyta z frotki bambusowej BIRD-bamboo i dodatkowo podszyta warstwą chłonną na 2/3 długości (pozostawiając bez niej obszar plecków, dzięki czemu pieluszka nie tworzy w tym miejscu grubego pakietu)

W przedniej części pieluszka AIO posiada krótki 3-warstwowy wkład chłonny, który można złożyć według potrzeb

AIO ma wejście do kieszeni z obu stron, co jeszcze bardziej ułatwia ułożenie wkładu chłonnego lub dołożenie dodatkowych boostera dla zwiększenia chłonności, jeżeli pojawi się potrzeba.

Skład:

Warstwa zewnętrzna: 100 % PUL – poliester laminowany

Warstwa wewnętrzna: zakładki – 100 % PUL; warstwa chłonna: 70% wiskoza bambusowa, 30% bawełna organiczna GOTS

Zasady prania i pielęgnacji:

  • przed pierwszym założeniem pieluszkę należy wyprać i wysuszyć
  • prać należy w 40-60 stopniach na programie dla bawełny (ok 2 godzin) w proszku do białego
  • wirowanie nie powinno przekraczać 1200 obr/min
  • nie stosować płynów do prania/orzechów piorących, ręcznie robionych proszków etc.
  • przed praniem głównym należy nastawić płukanie; jeśli po praniu w wodzie widać pianę, można jeszcze raz wypłukać pieluszki
  • można suszyć w suszarce bębnowej (program delikatny) lub klasycznie

Informacje dodatkowe

Producent

Rozmiar