Pieluszka AIO HEAVY OS 6-15 kg – Summer Sky – LITTLE BIRDS DIAPERS

103,90

Pieluszka AIO HEAVY w rozmiarze One Size (OS).

Zakres wagowy: 6-15 kg (zależy od budowy dziecka)

Skład:

Warstwa zewnętrzna: 100 % PUL – poliester laminowany

Warstwa wewnętrzna: zakładki – 100 % PUL; warstwa chłonna: 70% wiskoza bambusowa, 30% bawełna organiczna GOTS

Na stanie

Dodaj do Listy życzeń
Dodaj do Listy życzeń

Opis

Pieluszka AIO HEAVY One Size (OS) od LITTLE BIRDS DIAPERS.

Pieluszki wielorazowego użytku mimo tego, że wciąż przybierają na znaczeniu wśród młodych rodziców, nieraz jeszcze kojarzą się z niewygodą, będąc uznawanymi za rozwiązanie niedzisiejsze. Już na wstępie warto zaznaczyć, że takie spojrzenie na rynek pieluszek wielorazowych nie ma nic wspólnego z prawdą, a na rynku tego typu produktów oferowane są pieluchy, o których komforcie użytkowania w wychowaniu pociechy nie śniło się starszemu pokoleniu. Ponadto, czasami rozwiązania z historią mają swoją wartość i urok, szczególnie, jeśli lekko się je udoskonali. Pieluszki AIO są na to potwierdzeniem – będąc najczęściej uznawane za rozwiązanie najbardziej funkcjonalne.

Pieluszki AIO – czym jest ten produkt?

Pieluszki AIO to inaczej pieluszki „wszystko w jednym”. By zrozumieć więc sens i zalety tego produktu, trzeba odwołać się do innych typów pieluszek wielokrotnego użytku dostępnych w sklepach, których pieluszki AIO są ulepszeniem. Zazwyczaj oferowane w sklepach pieluszki wielorazowe składają się z dwóch elementów, majteczek oraz wkładu, który jest wymienny. Ta stosunkowo i tak prosta konstrukcja wymienionych tu produktów, w praktyce wciąż oznacza dla opiekuna borykanie się z niewygodą. na przykład, wymienny wkład dopasowany jest do kupowanych majteczek pieluszki, przez co nie każdy wkład pasuje do każdej pieluchy. Rodzic ma z kolei szereg pieluch w domu, przez co musi zawsze zadać sobie trud, by dopasować odpowiedni wkład do konkretnej pieluszki. Pieluszki AIO usuwają tą trudność. W pieluchach tego typu wkład wszyty jest na stałe do pieluszki, dzięki czemu po zabrudzeniu ładujemy do prania „całość”, pieluszkę wraz z doszytym wkładem.

Pieluszki AIO – zalety pieluch wielorazowych

Mimo tej modyfikacji, pieluszki AIO wciąż mają wszelkie te zalety, jakimi cechują się inne rodzaje pieluszek wielorazowego użytku. Jest to rozwiązanie z pewnością łagodniejsze dla skóry malucha, niż tworzywa, z których zrobione są pieluchy jednorazowe. To także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Z pieluszek tego typu skorzysta także pociecha, którego skóra nie charakteryzuje się skłonnością do alergii, bo skóra malucha narażona jest na więcej problemów, niż tylko uczulenia. Jednym z wyzwań, przed którymi staje rodzic, są na przykład odparzenia. Jednak również i temu problemowi pozwolą skutecznie zapobiegać pieluchy wielorazowe, w tym pieluchy AIO – pieluchy wielorazowe cechuje przewiewność, cecha, którą trudno szukać wśród pieluch jednorazowych. Ponadto, jeśli pieluszki wielorazowe będą używane i nabywane rozsądnie, mogą okazać się, po dłuższym okresie użytkowania pieluch, rozwiązaniem tańszym, niż jednorazówki. Ostatecznie, co także ważne jest dla dziecka i rodzica, który chce, by pociecha dorastało w bezpiecznym i życzliwym przyszłemu dorosłemu świecie, pieluchy wielorazowe to rozwiązanie proekologiczne. Pieluszki tego typu są biodegradowalne, a czas rozkładania się materiałów, z których są zrobione, daleki jest od setek lat, które zabierają Ziemi pieluszki jednorazowe.

Pieluszki AIO to wygoda poparta szeregiem zalet, korzystna dla dziecka, opiekuna, jak i innych oraz środowiska. Widać więc, że za tego typu pieluszkami stoją prospołeczne i proekologiczne wartości, które większość rodziców pragnie zaszczepić pociechom już od maleńkości. Grzechem byłoby więc się na taki produkt nie zdecydować.

Opis Summer Sky – LITTLE BIRDS DIAPERS

Wzór: Summer Sky

Zakres wagowy: 6-15 kg (zależy od budowy dziecka)

AIO (all-in-one, wszystko w jednym) – pieluszka z zewnętrzną warstwą z PUL i warstwą chłonną, wszytą na stałe (stąd większy komfort użytkowania – nie trzeba dobierać wkładu, ale też dłuższy czas schnięcia).

Dzięki swojej budowie AIO uważa się za najbardziej łatwy system wielopieluchowania.

Rodzice często wybierają AIO dla niań, dziadków lub do złobka/przedszkola, ponieważ pieluszki tego typu najbardziej przypominają jednorazówki.

Regulacja w pionie i pasie za pomocą napek.

Na pleckach wszyta została delikatna gumka, która pozwala pieluszce idealnie dopasować się do sylwetki dziecka.

Warstwa wewnętrzna uszyta z frotki bambusowej BIRD-bamboo i dodatkowo podszyta warstwą chłonną na 2/3 długości (pozostawiając bez niej obszar plecków, dzięki czemu pieluszka nie tworzy w tym miejscu grubego pakietu)

W przedniej części pieluszka AIO posiada krótki 3-warstwowy wkład chłonny, który można złożyć według potrzeb

AIO ma wejście do kieszeni z obu stron, co jeszcze bardziej ułatwia ułożenie wkładu chłonnego lub dołożenie dodatkowych boostera dla zwiększenia chłonności, jeżeli pojawi się potrzeba.

Skład:

Warstwa zewnętrzna: 100 % PUL – poliester laminowany

Warstwa wewnętrzna: zakładki – 100 % PUL; warstwa chłonna: 70% wiskoza bambusowa, 30% bawełna organiczna GOTS

Zasady prania i pielęgnacji:

  • przed pierwszym założeniem pieluszkę należy wyprać i wysuszyć
  • prać należy w 40-60 stopniach na programie dla bawełny (ok 2 godzin) w proszku do białego
  • wirowanie nie powinno przekraczać 1200 obr/min
  • nie stosować płynów do prania/orzechów piorących, ręcznie robionych proszków etc.
  • przed praniem głównym należy nastawić płukanie; jeśli po praniu w wodzie widać pianę, można jeszcze raz wypłukać pieluszki
  • można suszyć w suszarce bębnowej (program delikatny) lub klasycznie

Informacje dodatkowe

Producent

Rozmiar