Pieluszki AIO

Pieluszki AIO –  jeden z najbardziej popularnych systemów pieluchowania wielorazowego. Pieluszki AIO uważane są za najbardziej wygodne ze wszystkich rozwiązań, dostępnych na rynku. Jednak, co za tym idzie, są również najdroższą opcją w porównaniu do innych rodzajów pieluszek. Warto więc porównać wszystkie zalety i wady tych pieluszek, by wybrać dla siebie to, co najlepsze.

Pieluszki AIO – czym są?

Pieluszki AIO (all-in-one, wszystko w jednym) – pieluszki z zewnętrzną warstwą z PUL i warstwą chłonną, wszytą na stałe. Stąd ich większy komfort użytkowania – nie trzeba specjalnie dobierać wkładu do pieluszki. Z drugiej strony, pieluszki AIO schną zazwyczaj dłużej od innych pieluszek, co może być nie tak ważne, jeśli posiadasz suszarkę bębnową.

By zrozumieć zalety pieluszek AIO, najlepiej porównać je z pozostałymi systemami pieluchowania wielorazowego. Większość rodzajów pieluszek wielorazowych składa się z dwóch elementów – wierzchniej warstwy nieprzepuszczalnej oraz wkładu chłonnego. W praktyce nawet tak nieskomplikowana konstrukcja wciąż może stwarzać rodzicom pewną niewygodę. Do przykładu, nie wszystkie wkłady są kompatybilne z różnymi pieluszkami, więc trzeba dokładnie sprawdzać, czy wkład będzie pasował do naszego otulacza czy kieszonki. Decydując się na pieluszki AIO, możesz raz na zawsze zapomnieć o tych trudnościach. W pieluchach tego typu wkład wszyty jest na stałe do pieluszki, dzięki czemu po zabrudzeniu wystarczy wrzucić do prania całość – pieluszkę i wkład.