Pieluszki kieszonki

Pieluszki kieszonki to ulubiony system wielorazowego pieluchowania wielu rodziców, ponieważ są uniwersalne i łatwe w użyciu. Kieszonka – pieluszka, która składa się z warstwy zewnętrznej (z PUL – poliestru laminowanego poliuretanem) i wewnętrznej (najczęściej z mikropolaru, coolmaxu, thermo, bawełny lub wiskozy bambusowej). Między warstwami tworzy się właśnie kieszonka, do której wkładamy wkłady chłonne lub tetrę, złożoną w prostokąt. Po użyciu wkład z kieszonki wyjmujemy i wrzucamy do prania. Rozłożona w taki sposób pieluszka schnie szybciej niż np AIO.

Pieluszki z kieszonką

Pieluszka kieszonka to pieluszka 2 w 1, gdzie wkład chłonny wsuwa się do środka kieszeni. Wejście do kieszonki może być od strony plecków, brzuszka lub z obu stron. Zwykle z kieszonkami stosują się wkłady prostokątne, chociaż ostatnio pojawiły się również wkłady typu wide-back, które również można umieścić w kieszonce. Dzięki temu, że wkłady są wsunięte do środka, one trzymają się w miejscu, co ułatwia przede wszystkim zakładanie pieluszki w porównaniu do zestawu otulacz+wkład. Wkłady nie przesuną się nawet przy najbardziej energicznych ruchach malucha. Dodatkową zaletą kieszonki jest to, że taki zestaw – pieluszka+wkład – można przygotować sobie wcześniej, co robi kieszonkę wygodnym systemem pieluchowania do żłobka czy dla zostawienia dziecka z dziadkami czy nianią.

W zależności od osobistych potrzeb do kieszonki można włożyć jeden lub kilka wkładów chłonnych, albo dodać booster do wzmocnienia chłonności praktycznie bez zwiększenia grubości pieluszki. Taka uniwersalność pozwala używać kieszonek do dziennego i nocnego pieluchowania.

Pieluszki kieszonki – korzyści dla Maluszka

Wewnętrzna część pieluszki kieszonki może być uszyta z materiałów naturalnych (bawełna), sztucznych (wiskoza bambusowa) lub syntetycznych (mikropolar, coolmax). Bawełna i wiskoza bambusowa chłoną wilgoć, więc dodają pieluszce chłonności, lecz nie maskują wilgoci – maluszek będzie czuł, że w pieluszce jest mokro. Natomiast, materiały syntetyczne jedynie przepuszczają wilgoć, nie zatrzymując jej, i dają odczucie suchości, co może być korzystne w przypadku dzieci, którym odczucie mokrego w pieluszce przeszkadza.

Kieszonka jest bardzo uniwersalnym i wygodnym systemem wielopieluchowania, warto wypróbować ją dla siebie – a nuż stanie ulubioną opcją 😉

Nie znaleziono produktów, których szukasz.