You are currently viewing Pieluszki tetrowe są TRENDY

Pieluszki tetrowe są TRENDY

Pieluchy tetrowe były przez długi czas używane do pielęgnacji dzieci przez nasze mamy i babcie. Służyły one w pierwszej kolejności do przewijania. Ale czy na pewno tradycyjna pielucha tetrowa odeszła już na dobre do lamusa?

Zdrowe przewijanie

Skóra wielu niemowląt wykazuje nietolerancję w stosunku do materiałów, z jakich zrobiono pieluszki jednorazowe. U dzieci z nadwrażliwością skórną założenie takiej pieluchy skutkuje zaczerwienieniem i wysypką. Kolejną nieprzyjemnością może być to, że powietrze nie przechodzi przez jednorazówki. Nieprzenikliwość takiej pieluchy, która jest dłużej używana, może powodować zaparzenie pupy dziecka. Pieluszki tetrowe zostały zrobione w 100 % z miękkiej i chłonnej bawełny. Są miękkie i szybko schną. Coraz częściej mamy, w trosce o komfort i zdrowie swoich pociech, wracają do używania takich pieluszek.

Pielucha tetrowa
Pielucha tetrowa – 50×50 cm, 140 gsm – RODZINA EKO

Założenie tetrowej pieluchy niemowlakowi wymaga pewnej wprawy. Żeby to zrobić, należy zrealizować kolejno kroki:

  • złożyć pieluszkę tak, by powstał latawiec,
  • zagiąć górną część tak, aby powstał trójkąt,
  • pozostały długi koniec zagiąć do wewnątrz,
  • na środek tak przygotowanej pieluchy zewnętrznej położyć, złożoną w wąski pasek drugą pieluszkę tetrową, która ma absorbować wilgoć,
  • założyć dziecku jak pieluszkę jednorazową, spinając oba brzegi specjalnymi agrafkami.
pielucha tetrowa
Pieluszka tetrowa XKKO 70×70 Organic Bird Eye – 1 szt.


Pieluchy tetrowe – ekologia

Następnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze pieluszek, jest ochrona środowiska. Dobrze mieć świadomość, że czas rozkładu w środowosku jednorazowego pampersa wynosi od 300 do 500 lat. A każdy niemowlak potrzebuje każdego dnia nawet 10 takich pieluch. Poza tym, niektóre badania pokazują, że wykonane są one ze związków toksycznych, zdecydowanie nieprzyjaznych przyrodzie. Oczywiście producenci pieluch jednorazowych nigdy się z tym nie zgodzą. Wielorazowa pielucha tetrowa jawi się na tym tle, mimo potrzeby prania przy użyciu chemii, jako definitywnie bardziej proekologiczne rozwiązanie.

Jakie jeszcze zastosowania posiada pieluszka tetrowa?

Tradycyjne pieluchy tetrowe mogą być użyte nie tylko do przewijania malucha. Mają szereg innych zastosowań związanych z pielęgnacją dziecka. Każde niemowlę powinno odbić po jedzeniu. Żeby to zrobić kładziemy dziecko odpowiednio na ramię przykryte pieluchą tetrową. Dzięki temu dziecko nie ma kontaktu bezpośrednio z naszym ubraniem, co jest korzystne i dla dziecka i dla nas. Dziecko opiera się o czysty i miękki materiał, który dodatkowo chroni nas przed skutkami ulania zbyt dużej ilości pokarmu. Taką pieluszkę można też wykorzystać do wytarcia maluchowi buzi i dłoni po jedzeniu lub gdy się nadmiernie ślini.

Pieluchy tetrowe są nieocenioną pomocą dla młodych mam gdy jest gorąco. Można nimi zasłonić wózek przed promieniami słońca, albo wręcz nakryć dziecko, żeby się nie przegrzało. Takie pieluszki są przewiewne, więc nie ma strachu, że dziecko się udusi. Nie trzeba wtedy za kazdym razem przestawiać wózka w cień, albo męczyć się z prawidłowym ustawianiem parasolki.

Kreatywność mam nie zna granic. Można użyć pieluszki tetrowej do usypiania swojej pociechy. Niemowlaki chętnie obejmują taką pieluchę, a nawet używają jej jako gryzaka. Podczas wakacji, czy na kempingu może zostać użyta jako prześcieradło, kocyk lub podkład do wózka, czy innego miejsca, na którym musisz położyć dziecko. Może też być użyta jako myjka w kąpieli.

Jak widać, pieluszki tetrowe są tanie i uniwersalne. Można ich używać do przewijania, ale też jako pieluchy do zadań specjalnych. Jak widać, śmiało można stwierdzić, że pieluchy tetrowe wracają i znów są trendy!