Pieluszki wielorazowe

Pieluszki wielorazowe z każdym dniem zyskują na popularności wśród młodych rodziców. To ekologiczne i bezpieczne rozwiązanie dla naszych najmłodszych skarbów. Pieluszki wielorazowe są zdecydowanie łagodniejsze dla skóry malucha, niż tworzywa, z których wykonane są pieluchy jednorazowe. Współczesne pieluchy wielorazowe połączyły w sobie sprawdzone sposoby naszych Mam z nowoczesnym designem.

Pieluszki wielorazowe – zalety

ZDROWIE. Pieluszki wielorazowe to wspaniałe rozwiązanie dla delikatnej skóry maluchów. Jednym z wyzwań, przed którymi staje rodzic, są częste u noworodków i niemowląt odparzenia. Dzięki paroprzepuszczalnym właściwościom pieluszek PUL, a także oddychalności pieluszek wełnianych ryzyko odparzeń u dzieci, pieluchowanych wielorazowo, jest znikome.

EKONOMIA. Jeśli zaopatrzyć się w niezbędną ilość pieluszek i akcesoriów, można bez problemu pieluchować dziecko, ile potrzeba, zaoszczędzając wtedy nawet do kilku tysięcy złotych w porównaniu do ceny jednorazówek. Po odpieluchowaniu pieluszki można zostawić dla następnego maluszka lub sprzedać je innym mamom, odzyskując część wydanych kosztów, co jeszcze zwiększa opłacalność wielopeluchowania.

EKOLOGIA. Nie chcemy dokładać się do zanieczyszczenia środowiska jednorazówkami, które nawet na 90 % złożone są z surowców przemysłu petrochemicznego.  Pieluszki wielorazowe są biodegradowalne, a czas rozkładania się materiałów, z których są zrobione, daleki jest od setek lat, które zabierają planecie pieluszki jednorazowe.

_____________

Pieluszki wielorazowe to wygoda poparta szeregiem zalet, korzystna dla dziecka, rodzica oraz środowiska. Niepodważalnym faktem jest więc to, że za pieluszkami wielorazowymi stoją prospołeczne i proekologiczne wartości, które większość rodziców pragnie zaszczepić pociechom już od maleńkości. Warto jest się na nie zdecydować!

  • Formowanki

    Formowanki (9)

    Formowanka Przyjrzyjmy się pieluszkom formowankom. Czym charakteryzuje się ten rodzaj pieluszek wielorazowych? Jakie są jego zalety, a może też wady? Przeczytacie dalej ;) Formowanka i jej charakterystyka To rodzaj pieluszek wielorazowych, kształtem przypominający majteczki. Formowanka chłonie całą swą powierzchnią, nawet uszami, dzięki czemu formowanki są wysoce funkcjonalne. Materiałami, z których najczęściej uszyte są formowanki to bawełna, wiskoza bambusowa, welur bambusowy,…