Płatki mydlane roślinne – 0,5 kg – RODZINA EKO

(1 opinia klienta)

17,00

Płatki mydlane roślinne.

 

Płatki są delikatnym środkiem do prania dziecięcych ubranek, delikatnej odzieży, niezbędnym składnikiem kuracji lanolinowej wełnianych otulaczy czy wreszcie składnikiem domowych proszków do prania.

Brak w magazynie

Opis

Płatki mydlane wyprodukowane przez firmę Powrót do Natury, a konfekcjonowany przez Rodzina EKO.

Jedne z nielicznych w Polsce płatków mydlanych, produkowanych na bazie certyfikowanego oleju palmowego. Składa się wyłącznie z tłuszczów roślinnych – mieszanki olejów palmowych z upraw RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil – Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Przetwórstwa Oleju Palmowego). Organizacja RSPO skupia w jednym miejscu plantatorów, producentów i sprzedawców wyrobów gotowych produkowanych z olejowca gwinejskiego. Jej głównym celem jest promowanie i wspomaganie wydajnych i w pełni ekologicznych metod produkcji oraz wykorzystania surowca. Każdy z poszczególnych procesów produkcji oleju palmowego posiadającego certyfikat RSPO jest ściśle kontrolowany przez co można mieć pewność, że olej z takich upraw nie przyczynia się do niszczenia naturalnych ekosystemów.

Płatki mydlane są delikatnym środkiem do prania dziecięcych ubranek, delikatnej odzieży, niezbędnym składnikiem kuracji lanolinowej wełnianych otulaczy czy wreszcie składnikiem domowych proszków do prania.

Produkowane według tradycyjnej receptury wykorzystującej najwyższej jakości naturalne roślinne surowce. Płatki wolne są od dodatków takich jak: alergeny, konserwanty, barwniki, wybielacze, detergenty, rozjaśniacze, substancje zapachowe, enzymy, syntetyczne substancje nawilżające, jakiekolwiek składniki pochodzenia zwierzęcego.

Przeznaczone są dla każdego typu skóry. Szczególnie polecamy je dla osób o wrażliwej skórze, skłonnej do alergii. Płatki nie nadają się do prania wełny, przy kuracji lanolinowej działają jako emulgator rozpuszczając  lanolinę w wodzie.

Płatki mają naturalny kolor kremowy oraz delikatny, neutralny zapach mydła.

Sposób użycia:

  • Pranie ręczne: stosować dwie łyżki płatków na 2 l wody (płatki należy wcześniej rozpuścić w 0,6 l gorącej wody).
  • Pranie w pralce: płatki mydlane w zalecanej ilości rozpuścić w 1 l gorącej wody i wlać bezpośrednio do bębna. Woda miękka 37 g (około 6 łyżek), średnio twarda 50 g (około 8 łyżek), twarda 63 g (około 10 łyżek).

Skład / INCI: Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Sodium Chloride, Glycerin, Sodium Hydroxide

Wyprodukowano w Polsce przez Powrót do Natury.

Produkt kolekcjonerski.

Informacje dodatkowe

Producent

1 opinia dla Płatki mydlane roślinne – 0,5 kg – RODZINA EKO

  1. Iza P. (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.