RASPPIES Pieluszka AIO OS Slim 8-16 kg Słoneczniki

99,00

RASPPIES Pieluszka AIO w rozmiarze One Size Slim (OS Slim)

Zakres wagowy: 8-16 kg

Zapięcie klasyczne na 1 rząd nap.

Posiada regulację również w pionie za pomocą 3 par napek.

Szerokość w kroku: 9 cm.

Na stanie

Opis

RASPPIES Pieluszka AIO w rozmiarze One Size Slim (OS Slim).

 

Opis pieluszki AIO od Rasppies:

 • Zakres wagowy: 8-16 kg
 • Zapięcie klasyczne na 1 rząd nap.
 • Posiada regulację również w pionie za pomocą 3 par napek.
 • Szerokość w kroku: 9 cm.
 • Posiada trzywarstwowy tunel i przyszyty dwuwarstwowy język z dzianiny bambusowej, składający się wzdłuż na pół. Dzianina bambusowa nie zawiera dodatku poliestru (80% wiskoza bambusowa + 20 % bawełna), szybko i skutecznie przyjmując duże ilości wilgoci.
 • Do pieluszki w zestawie dołączony jest 5-warstwowy booster z materiału EVO, który pomaga jeszcze bardziej skutecznie rozprowadzać wilgoć po całej części bambusowej.
 • Warstwę zewnętrzną tworzy impregnowany PUL z recyklingu.

Pranie i pielęgnacja:

 • przed pierwszym założeniem pieluszkę należy wyprać i wysuszyć
 • prać należy w 40-60 stopniach na programie dla bawełny (ok 2 godzin) w proszku do białego
 • wirowanie nie powinno przekraczać 1000 obr/min
 • nie stosować płynów do prania/orzechów piorących, ręcznie robionych proszków etc.
 • przed praniem głównym należy nastawić płukanie; jeśli po praniu w wodzie widać pianę, można jeszcze raz wypłukać pieluszki
 • można suszyć w suszarce bębnowej (program delikatny) lub klasycznie

 

Pieluszki AIO to inaczej pieluszki „all in one”. By zrozumieć więc sens i walory tego produktu, trzeba odwołać się do innych typów pieluszek wielorazowych dostępnych na rynku, których pieluszki AIO są uzupełnieniem. Zazwyczaj oferowane w sklepach pieluszki wielorazowe składają się z dwóch elementów, majteczek oraz wkładu, który jest wymienny. Ta stosunkowo i tak prosta konstrukcja wymienionych tu produktów, w praktyce wciąż oznacza dla rodzica borykanie się z niedogodnościami. Dla przykładu, wymienny wkład dopasowany jest do kupowanych majteczek pieluszki, przez co nie każdy wkład pasuje do każdej pieluchy. Rodzic ma z kolei dużą ilość pieluch w domu, przez co musi zawsze poświęcić czas , by dopasować odpowiedni wkład do konkretnej pieluszki. Pieluszki AIO usuwają tą niewygodę. W pieluchach tego typu wkład zamocowany jest na stałe do pieluszki, dzięki czemu po zabrudzeniu wrzucamy do prania „całość”, pieluszkę wraz z doszytym wkładem.

Pieluszki AIO – zalety pieluch wielorazowych

Mimo tej innowacji, pieluszki AIO wciąż mają wszystkie te zalety, jakimi cechują się inne typy pieluszek wielorazowego użytku. Jest to rozwiązanie zdecydowanie przyjaźniejsze dla skóry malucha, niż materiały, z których wykonane są pieluchy jednorazowe. To także doskonałe rozwiązanie dla alergików. Z pieluszek tego typu skorzysta także pociecha, którego skóra nie cechuje się nadwrażliwością, bo skóra malucha narażona jest na więcej problemów, niż tylko uczulenia. Jednym z wyzwań, przed którymi staje rodzic, są na przykład odparzenia. Jednak również i temu problemowi pozwolą skutecznie przeciwdziałać pieluchy wielorazowego użytku, włączając w to pieluchy AIO – pieluchy wielorazowe cechuje wysoka przepuszczalność powietrza, cecha, którą trudno szukać wśród pieluch jednorazowych. Ponadto, jeśli pieluszki wielorazowe będą stosowane i kupowane rozsądnie, mogą okazać się, po dłuższym okresie użytkowania pieluch, rozwiązaniem tańszym, niż jednorazówki. Ostatecznie, co także istotne jest dla pociechy i rodzica, który pragnie, by pociecha dorastało w bezpiecznym i życzliwym przyszłemu dorosłemu świecie, pieluchy wielorazowego użytku to rozwiązanie proekologiczne. Pieluszki tego typu są biodegradowalne, a czas rozkładania się materiałów, z których są zrobione, daleki jest od setek lat, które zabierają planecie pieluszki jednorazowe.

Najwygodniejsze pieluszki AIO dla Maluszków

Pieluszki AIO to wygoda poparta szeregiem zalet, korzystna dla pociechy, rodzica, jak i innych oraz środowiska. Widać więc, że za tego typu pieluszkami stoją prospołeczne i proekologiczne wartości, które większość rodziców chce wpajać pociechom już od maleńkości. Grzechem byłoby więc się na taki produkt nie zdecydować.

 

Informacje dodatkowe

Producent

Rozmiar