RASPPIES Formowanka EVO OS 8-16 kg Beartime

89,00

RASPPIES Formowanka EVO w rozmiarze One Size

Zakres wagowy: 8-16 kg

Szerokość w kroku: 9-9,5 cm

 

Brak w magazynie

Opis

RASPPIES Formowanka EVO w rozmiarze One Size.

Zaleca się dla niemowlaków o wadzę od 8-16 kg.

Dzięki niewielkiej szerokości w kroku (zaledwie 9-9,5 cm cm) RASPPIES Formowanka zapewnia swobodny zakres ruchów malucha i będzie pasować nie tylko pod gatki czy longi, ale także pod otulacze wełniane i PUL.

Posiada tunel (1 warstwa dzianiny bambusowej + 3 warstwy EVO) i przyszyty język, składany na pół (2 warstwy dzianiny bambusowej i wszyte między nimi 3 warstwy EVO).

Po złożeniu języka na pół i umieszczeniu go w tunelu formowanki łącznie tworzy się 6 warstw bambusa i 9 warstw EVO, co czyni formowankę naprawdę bardzo chłonną. Bambus szybko i skutecznie przyjmuje duże ilości wilgoci, a EVO równomiernie rozprowadza je po całej powierzchni pieluszki.

Warto pamiętać, że formowanka jest warstwą chłonną i potrzebuje użycia warstwy nieprzemakalnej w postaci gatek/longów/otulaczy.

 

Materiały:

Dzianina bambusowa (80 % wiskoza bambusowa + 20 % bawełna)

EVO (70% poliester + 30% poliamid)

PUL (100% poliester laminowany poliuretanem)

Po praniu część bambusowa języka może skurczyć się do ok 10%. Materiał EVO nie kurczy się, przez co może powstać lekkie fałdowanie języka.
W takim przypadku należy go strzepnąć i/lub naciągnąć po praniu.

Warto pamiętać, że dzianina bambusowa osiąga maksymalną chłonność po 6-8 praniach, natomiast już jednego prania wystarczy, by pieluszka była zadowalająco chłonna.

 

NB! Producent nie stosuje żadnych dodatkowych procedur dla zmiękczenia materiału EVO, dlatego pieluszka przed praniem może być twarda w odczuciu, lecz już po pierwszym praniu zmięknie, a EVO nabierze całkowitej chłonności.

 

Pranie i pielęgnacja:

  • przed pierwszym założeniem pieluszkę należy wyprać i wysuszyć
  • prać należy w 40-60 stopniach na programie dla bawełny (ok 2 godzin) w proszku do białego
  • nie stosować płynów do prania/orzechów piorących, ręcznie robionych proszków etc.
  • przed praniem głównym należy nastawić płukanie; jeśli po praniu w wodzie widać pianę, można jeszcze raz wypłukać pieluszki
  • można suszyć w suszarce bębnowej (program delikatny) lub klasycznie

 

Informacje dodatkowe

Producent

Rozmiar