RASPPIES Pieluszka AIO MiniOS 5-12 kg Floraloe

89,00

Pieluszka AIO w rozmiarze Mini One Size (MiniOS)

Zakres wagowy: 5-12 kg

Zapięcie klasyczne na 1 rząd nap.

Posiada regulację również w pionie za pomocą 3 par napek.

Szerokość w kroku: 9 cm.

Brak w magazynie

Opis

RASPPIES Pieluszka AIO w rozmiarze Mini One Size Slim (MiniOS)

 

Opis pieluszki AIO od Rasppies:

Zakres wagowy: 5-12 kg

Zapięcie klasyczne na 1 rząd nap.

Posiada regulację również w pionie za pomocą 3 par napek.

Szerokość w kroku: 9 cm.

AIO posiada dwuwarstwowy tunel i przyszyty trójwarstwowy pojedynczy język z dzianiny bambusowej. Dzianina bambusowa nie zawiera dodatku poliestru (80% wiskoza bambusowa + 20 % bawełna), szybko i skutecznie przyjmując duże ilości wilgoci.

Do pieluszki w zestawie dołączony jest 3-warstwowy booster z dzianiny bambusowej dla dodania jeszcze większej chłonności (np na czas spaceru lub na noc).

Warstwę zewnętrzną tworzy impregnowany PUL z recyklingu.

Warto pamiętać, że dzianina bambusowa osiąga maksymalną chłonność po 6-8 praniach, natomiast już jednego prania wystarczy, by pieluszka była zadowalająco chłonna.

 

Pranie i pielęgnacja:

  • przed pierwszym założeniem pieluszkę należy wyprać i wysuszyć
  • prać należy w 40-60 stopniach na programie dla bawełny (ok 2 godzin) w proszku do białego
  • wirowanie nie powinno przekraczać 1000 obr/min
  • nie stosować płynów do prania/orzechów piorących, ręcznie robionych proszków etc.
  • przed praniem głównym należy nastawić płukanie; jeśli po praniu w wodzie widać pianę, można jeszcze raz wypłukać pieluszki
  • można suszyć w suszarce bębnowej (program delikatny) lub klasycznie

 

___________________________________________________________________________________________________________

Pieluszki AIO to inaczej pieluszki „wszystko w jednym”. By zrozumieć więc sens i zalety tego produktu, trzeba odwołać się do innych typów pieluszek wielorazowych dostępnych na rynku, których pieluszki AIO są uzupełnieniem. Zazwyczaj oferowane w sklepach pieluszki wielokrotnego użytku składają się z dwóch części, majteczek oraz wkładu, który jest wymienny. Ta stosunkowo i tak nieskomplikowana konstrukcja wymienionych tu produktów, w praktyce wciąż oznacza dla opiekuna borykanie się z niewygodą. na przykład, wyjmowany wkład dopasowany jest do kupowanych majteczek pieluszki, przez co nie każdy wkład pasuje do każdej pieluchy. Rodzic ma z kolei dużą ilość pieluch w domu, przez co musi zawsze poświęcić czas , by dopasować odpowiedni wkład do konkretnej pieluszki. Pieluszki AIO niwelują tą niewygodę. W pieluchach tego typu wkład zamocowany jest na stałe do pieluszki, dzięki czemu po zabrudzeniu ładujemy do prania „całość”, pieluszkę wraz z doszytym wkładem.

Pieluszki AIO – zalety pieluch wielorazowych

Mimo tej innowacji, pieluszki AIO nadal mają wszystkie te zalety, jakimi charakteryzują się inne typy pieluszek wielorazowych. Jest to rozwiązanie zdecydowanie łagodniejsze dla skóry malucha, niż tworzywa, z których wykonane są pieluchy jednorazowego użytku. To także doskonałe rozwiązanie dla alergików. Z pieluszek tego rodzaju skorzysta także dziecko, którego skóra nie cechuje się skłonnością do alergii, bo skóra malucha narażona jest na więcej problemów, niż tylko uczulenia. Jednym z wyzwań, przed którymi staje rodzic, są dla przykładu odparzenia. Jednak również i temu problemowi pozwolą skutecznie zapobiegać pieluchy wielorazowe, w tym pieluchy AIO – pieluchy wielorazowe cechuje wysoka przepuszczalność powietrza, cecha, którą trudno szukać wśród pieluch jednorazowych. Ponadto, jeśli pieluszki wielorazowe będą używane i nabywane z rozmysłem, mogą okazać się, po dłuższym okresie użytkowania pieluch, rozwiązaniem tańszym, niż jednorazówki. Ostatecznie, co także ważne jest dla pociechy i opiekuna, który pragnie, by dziecko dorastało w bezpiecznym i życzliwym przyszłemu dorosłemu świecie, pieluchy wielorazowego użytku to rozwiązanie proekologiczne. Pieluszki tego typu są biodegradowalne, a czas rozkładania się materiałów, z których są wykonane, daleki jest od setek lat, które zabierają Ziemi pieluszki jednorazowe.

Pieluszki AIO to wygoda poparta szeregiem zalet, korzystna dla pociechy, opiekuna, jak i innych oraz środowiska. Widać więc, że za tego typu pieluszkami stoją prospołeczne i proekologiczne wartości, które większość opiekunow pragnie wpajać pociechom już od maleńkości. Grzechem byłoby więc się na taki produkt nie zdecydować.

 

Informacje dodatkowe

Producent

Rozmiar